Rehabilitáció

Gyógytorna – Fizikoterápia a KardiRex Központban

Széles fizikoterápiás és gyógytorna palettával várjuk kedves pácienseinket!

Foglaljon gyorsan ONLINE
időpontot
csupán
pár kattintással

A rendszeres mozgás szervezetre gyakorolt jótékony hatása manapság vitathatatlan.
Nemcsak az egészség megtartásában, a betegségek megelőzésében van fontos szerepe
de a már kialakult rendellenességek és betegségek terápiájának egyik hatékony eszköze is.

ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS

FIZIKOTERÁPIA

A fizioterápia az orvosi terápia legősibb ága, a görög „füzosz” szóból ered, melynek jelentése természet. A fizioterápia természeti
(fizikai, kémiai) energiákkal való gyógyítást jelent. A csak tisztán fizikai energiát felhasználó kezeléseket fizikoterápia néven foglaljuk össze.

A gyógytorna a fizioterápia egyik legszélesebb területe, ami a mozgást használja eszközként a kitűzött cél elérése érdekében.

Legyen szó, bármilyen mozgásszervi problémáról, esetleg sérülés, vagy műtét utáni rehabilitációról, gyógytornászaink, fizioterápiás szakasszisztenseink széles körű szaktudása számos probléma gyógyításában nyújthat segítséget. Több éves szakmai tapasztalat, folyamatos szakmai továbbképzés, precizitás, felelősségteljes hozzáállás jellemzi csapatunk tagjait.

Rendelési idő: 

hétfőtől, szerda 11.00-1900

kedd, csütörtök, péntek 7.00-15.00

Előzetes időpont egyeztetés szükséges a (96)516-320-as telefonszám 339-es mellékén.

Fizioterápiás kezelések:                 

– stabil galván

– pontgalván

– iontoforézis

– sonotoforézis

– diadinamik

– ultrahang

– szelektiv ingeráram

– interferencia

– TENS

– magnetoterápia

– lézer

– lökéshullám

– SIS (Super Inductive System)

GYÓGYTORNA

A gyógytorna és mozgásterápia a fizioterápia legszélesebb, legváltozatosabb ága, amely jelentős fejlődésen ment keresztül az utóbbi évtizedekben. Alkalmazása nélkülözhetetlen a mozgást bármilyen szinten érintő problémák kezelésében. A gyógytorna a mozgatórendszeren kívül a mozgást befolyásoló különböző szervrendszerek (légzés, keringés) működésére is hat, mind a régi, mind az új eljárások alkalmazásával. A gyógytorna szakosodásával lehetőség nyílt a különböző klinikai területeken olyan speciális beavatkozások elvégzésére, amelyet az adott területen felkészült, tájékozott gyógytornászok végeznek. A gyógytornász önálló szakemberként végzi a betegvizsgálatot, a szükséges méréseket, felméréseket, megállapítja a funkcionális diagnózist és elvégzi a szükséges beavatkozásokat, majd ellenőrzi azok hatékonyságát. Az orvossal konzultálva magas színvonalú ellátást tud biztosítani a betegeknek.

A gyógytorna a fizioterápia talán egyik legszélesebb területe, a mozgást használja eszközként a kitűzött cél elérése érdekében. A gyógytornász a mozgáson keresztül helyreállítja, fejleszti és javítja az egyén, páciens funkcióit, illetve befolyásolja, csökkenti tüneteit. A mozgás örömforrás is, így egy célzottan összeállított, az érintett személy számára is érdekes, kihívást, de nem túlzott elvárásokat támasztó mozgásprogram, mozgásterápia mással nem helyettesíthető eredményt képes biztosítani egészséges egyének és páciensek esetében is, s ezért mind a megelőzés, mind a gyógyítás területén jól alkalmazható. Mozgás nélkül folyamatosan romlik az állóképesség, a fittség, és egy leromlott állapotot nehezebb helyreállítani, mint megtartani és fejleszteni a meglévő képességeket. A mozgatórendszer funkcióit csak mozgással lehet jelentősen befolyásolni. A fizioterápia többi területén alkalmazott beavatkozások javarészt megerősítik a gyógytornát.

Előzetes időpont egyeztetés szükséges a (96)516-320-as telefonszám 340, 347-es mellékén.

Gyógytornászaink:      

Tóvizi Katalin (vezető gyógytornász), Mészáros-Nagy Mónika (gyógytornász)

Néhány az alkalmazott terápiáink közül

McKenzie módszer:

Az ülő életmód, a tartási rendellenességek, és nem megfelelő terhelések következtében, kialakulhatnak porckorong degenerációk, amelyek derék-, vagy nyakfájdalomhoz vezethetnek. Ebben az esetben az egyik hatékony módszer a McKenzie féle metódus. A módszer legfőbb jellemzői közé tartozik a probléma besorolása, a preferált mozgásirány segítségével a fájdalom centralizálása. Majd ezt követi az önkezelés oktatása, az erőkifejtési fokozatok ismerete, valamint a betegoktatás. A módszert önmagában is alkalmazhatjuk és a terápiás programba is beépíthetjük. Ennek hatására gyors fájdalomcsökkenés érhető el, valamint a további degenerációs folyamatok kialakulását lassíthatjuk, megelőzhetjük.

Funkcionális tréning:

Bármilyen mozgás kivitelezéséhez izmaink aktív munkájára van szükség. Az aszimmetrikus terhelés, esetleges sérülések, a gerinc oldalirányú deformálódása, mind befolyásolják, az izmok helyes bekapcsolódásának érzékeny rendszerét. Ennek következtében úgynevezett dysbalance jöhet létre közöttük. A dysbalance túl-, vagy alul használathoz vezethet, melytől feszesség, túlnyúlás, rövidülés alakulhat ki. Ilyenkor fokozódik a sérülés kialakulásának esélye. Ennek megelőzésében nyújt segítséget a funkcionális tréning. A vizsgálati metódusával kideríthetjük, mely izmok-izomláncok érintettek a problémában. Gyakorlatai segítenek, hogy a problémás izmokat a leggyakrabban használt funkcióban, megfelelő korrekció mellett erősítsük, hogy azok, akár egy váratlan helyzetben is reflexesen jól reagáljanak. Így, minimalizálhatjuk a sérülés esélyét. A módszert amatőr vagy hobbisportolók, és profi sportolók esetében egyaránt alkalmazzuk.

Szegmentális stabilizációs tréning:

A krónikus nyaki és derékfájdalmak hátterében, nagyon gyakran az érintett gerincszakasz instabilitása áll. A fájdalom következtében, idegrendszeri gátlás alá kerülnek a gerincet mélyen stabilizáló izmok, és egyfajta védekező mechanizmus során, kialakul egy helytelen testtartási kontroll. Ennek következtében, a csigolyák közti, úgynevezett szegmentális stabilitás csökken, mely egyben a gerinc stabilitásának csökkenését is eredményezi. Ha ez, az idegrendszeri gátlás hosszabb időn keresztül fennáll, izomműködési zavar jöhet létre, mely már az MR felvételen is látszódik, az izomrostokban megjelenő elzsírosodás képében. Ahhoz, hogy ezek az izmok képesek legyenek feladatukat ellátni, alapvető fontosságú a szegmentális stabilitást végző, mély nyaki- és törzsizmok funkcionális erősítése. A tréning célja, ezen izmok stabilizáló funkciójának visszaállítása, a visszatérő nyak- és derékfájás megelőzése, valamint a gerinc harmonikus mozgásának helyreállítása.

Kinezio tape:

A kinezio tape egy rugalmas pamut anyag, mely nem tartalmaz kémiai hatóanyagokat, hatását kizárólag mechanikai úton fejti ki. Hatékonysága a megfelelő felhelyezésben rejlik! A terapeuta funkcionális tesztek, izom- és fascia eltolhatóság vizsgálat után választja ki a legoptimálisabb technikát. A felhelyezett tapasz segíti a szöveti regenerációt, serkenti a fájdalomcsillapító mechanizmusokat, tehermentesít, stabilizál és korrigál. Célunk az ízületek és az izomzat fiziológiás mozgékonyságának támogatása, valamint a test öngyógyító folyamatainak aktivizálása. Gyors és hatékony kiegészítő módszere a gyógytornának fájdalom esetén, sportsérülés kezelésében, posztoperatív vagy poszttraumás állapotot követően.

Nyiroködéma kezelés:

Primer (veleszületett nyirokkeringési rendellenesség) és szekunder (nyirokcsomó-eltávolítás és/vagy sugárkezelés után kialakult) nyiroködema komplex kezelése. Kézi, gépi kezelés és speciális fáslizás (bandázsolás).

Szakembereink készséggel állnak az Ön rendelkezésére, gyógyulásának elősegítése érdekében.

SZOLGÁLTATÁSAINK

PÁCIENSEINK SZÁMÁRA

SZAKRENDELÉSEK

A Kardirex Egészségügyi
Központ szakrendelései.

Egynapos
sebészet

Fogászati
szakrendelésünk

Kardirex
Patika

Üzemorvosi
szolgálat

Ambulance
ellátás

ELÉRHETŐSÉGEINK

9024 Győr,
Táncsics Mihály út 43.

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT

Hétfő – Péntek: 07:30-19:30 óráig
Telefon: 96/516-320
E-mail: info@kardirex.hu